KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14351014
nr 1435 1014
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 48, fågel. Olja på pannå, 48x54cm, yttermått inklusive ram: 63x72cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:16:16
29/11 09:38:46
- Klassiska
29 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors